چگونه به ببین نت اعتماد کنیم؟

روزانه سایت های فروشگاهی زیادی ساخته می شوند و در آنها محصولات زیادی قرار می گیرد، اما مهم ترین ویژگی که هر فروشگاه اینترنتی باید داشته باشد این است که از نظر اعتماد و اطمینان و همچنین پشتیبانی، امتیاز بالایی داشته باشد و توانایی پاسخگویی به مشتریان را داشته باشد. برای اینکه بتوان به یک فروشگاه اینترنتی اعتماد کرد، راه های مختلفی مثل نماد اعتماد، درگاه های پرداخت ایمن، گواهی SSL و … وجود دارد.

دلیل اصلی که باعث می شود شما به یک فروشگاه اینترنتی اعتماد نکنید این است که موقع خرید، باید اطلاعات محل سکونت، شماره تماس، ایمیل و… را در سایت ثبت کنید، همچنین باید هزینه کالا‌ها را نیز پرداخت کنید، که باعث بی اعتمادی می شود که در ادامه می گوییم که چطور میتوان به ببین نت اعتماد کرد.

نماد اعتماد از وزارت صنعت، معدن و تجارت:star1

یكی از مهم ترین نمادها و یا مجوزهایی که یک فروشگاه اینترنتی معتمد، باید داشته باشد، نماد اعتماد الکترونیک می باشد، معمولا زمانی بی اعتمادی صورت میگیرد که اطلاعات کاملی از فروشنده خود نداشته باشیم و یا اینکه نظارتی از سوی سازمان ها بر روی آن سایت صورت نگیرد و به همین دلیل نماد اعتماد برای احراز هویت و نظارت بر فروشگاه های اینترنتی یا سایت ها بوجود آمده است.

برای اطمینان از داشتن اینماد یک سایت میتوانید به صفحه اصلی آن سایت مراجعه کنید و بر روی لوگوی اینماد که معمولا در پایین سایت قرار دارد کلیک کنید و یا وارد سایت https://enamad.ir شوید و کسب و کار مد نظر را جستجو کنید.

فروشگاه اینترنتی ببین نت دارای نماد اعتماد الکترونیک یک ستاره می باشد که در تمام صفحات سایت قابل مشاهده است و هر لحظه میتوانید بر روی آن کلیک کنید و اطلاعات ببین نت را دریافت کنید.
 
Screenshot 2023 04 29 113305

گواهینامه SSL:

گواهینامه بین المللی SSL (Authenticated SSL Certificates)، یک پروتکل امنیتی استاندارد است و گواهینامه آن توسط چند شرکت معتبر و خاص به وب سایت ها داده می شود. در واقع SSL، اطلاعاتی که در بستر نا امن اینترنت بین کاربران و سایت های مورد استفاده، جا به جا می شود را توسط الگوریتم های پیشرفته رمزنگاری میکند. این رمز نگاری به گونه ای است که اگر هکر ها در بین راه به اطلاعات دسترسی پیدا کردند، نتوانند اطلاعات اصلی را ببینند.

فروشگاه ببین نت دارای گواهی SSL میباشد و از لحاظ امنیت اطلاعات کاربران، کاملا قابل اعتماد می باشد.

برای تشخیص اینکه سایت ما دارای SSL است، میتوانید به نوار مروگر خود نگاه کنید. اگر سایت دارای علامت قفل بسته قفل e1623254684210 و یا اینکه آدرس سایت با https شروع شود، نشان دهنده وجود SSL و امن بودن آن آدرس می باشد.

درگاه پرداخت:

درگاه پرداخت نیز نقش مهمی در روند خرید اینترنتی دارد و امن بودن این درگاه نیز بشدت مهم و مورد تاکید است. همچنین داشتن درگاه بانکی اختصاصی، خود نشان دهنده معتبر و قابل اعتماد بودن یک وبسایت است زیرا برای دریافت درگاه باید مراحل سختی را پیمود و اطلاعات صاحب فروشگاه مثل اسکن کارت ملی و شناسنامه، شماره کارت و شبا، اسکن سند محل سکوت، مجوز کسب و کار و… را ثبت و احراز هویت کرد.

درگاه های پرداخت ببین نت

درحال حاضر ببین نت دارای درگاه پرداخت سامان (سِپ) و ایران کیش می باشد و درحال اخذ انواع درگاه های بانکی دیگر نیز هستیم تا شما کاربر عزیز از هر کدام از درگاه های بانکی که مدنظرتان است استفاده کنید.

امکان پرداخت در محل (ویژه شهر مشهد مقدس):

یکی از بهترین و قابل اعتماد ترین روش های پرداخت، پرداخت در محل می باشد که فروشگاه ببین نت این امکان را در شهر “مشهد مقدس” فعال کرده است. در این روش شما نیازی نیست در ابتدا مبلغ سفارش را پرداخت کنید. فقط کافی است سفارش خود را ثبت کنید. بعد از ثبت سفارش همکاران ما سفارش شما را بسته بندی و ارسال می کنند. سپس بعد از تحویل سفارش خود، مبلغ آن را با کارت بانکی پرداخت می کنید.